NOR / ENG
NOR / ENG

MPO/MTP-løsninger til deg som ønsker en enklere «fiber-hverdag»

22. okt 2021

Ønsker du en mer praktisk, plassbesparende samt økonomisk innbringende løsning i ditt prosjekt, da bør du vurdere en MPO/MTP-løsning fra LinkIT.

Ett behov kan for eksempel være å opprette kommunikasjon mellom to rack. Dette kan da enkelt løses med en trunk-kabel med MPO/MTP kontakter i hver ende, samt en kassettløsning i hvert skap. Kontakten plugges rett inn i hver kassett, og det hele er klar til bruk. Med andre ord så kan du glemme pigtails, sveis, adaptere og patche-skinner.

Selve trunk-kabelen med MPO/MTP kontakten består gjerne av 12 fibre, men kan også leveres med færre eller flere ut fra behov. Kablene leveres også tilpasset de tre polariseringsmetodene: A (Straigth), B (Reversed) eller C (Flipped).  Kontakten leveres i to versjoner, enten som han eller hun. Forskjellen er to styrepinner i han-kontakten og da motsatte hull i hun-kontakten.

LinkIT leverer løsningen med multimodefibre og singelmodefibere, og dekker dermed de fleste behov. Trunk-kabelen finner du også i flere utførelser, og kan leveres tilpasset ønsket lengde og med ønsket kappe.

En MPO/MTP-løsning er svært fleksibel og velegnet til for eksempel:

·       Gigabit Ethernet

·       Kabel-TV og multimedia

·       Grensesnitt mellom aktive enheter

·       Eiendomsinstallasjoner

·       Rack-tilkoblinger mellom optiske svitsjer

·       Forbindelser mellom O/E-moduler (opto/elektrisk) 

·       Telekommunikasjonsnettverk

·       Industri, medisin, osv.